Listwy do boniowania z folią

Listwy do boniowania z folią

Boniowanie to technika dekoracyjnego opracowywania krawędzi oraz lica ciosu kamieni, która ma za zadanie podkreślić ich układ. Technika boniowania była znana i stosowana już czasach starożytnego Rzymu, a za okres jej największego rozwoju przypadł na okres renesansu. Współcześnie boniowanie bardzo często jest wykorzystywane jako metoda wykończeniowa elewacji zewnętrznych budynków. W tynku naśladuje się wygląd kamiennego muru poprzez wykonywanie profilowania naśladującego układ kamieni. Służą do tego listwy do boniowania. Z pomocą listew wykonuje się w tynku bonia – rowki, dzięki którym elewacja wygląda na kamienną.

Typy boniowania

Typy boniowania rozróżnia się ze względu na układ rowków, ukształtowanie płyty, a także fakturę powierzchni. I tak boniowanie może przyjmować postać boniowania płytowego lub basowego – oba rodzaje wykonamy w tynku stosując profesjonalne listwy do boniowania folią. Ze względu na ukształtowanie płyt możemy wyróżnić boniowanie płaskie, wypukłe, zwierciadlane i diamentowe. Natomiast ze względu na fakturę powierzchni rustykalne, groszkowane, szlifowane, polerowane i wiele innych.

Listwy do boniowania i wiele więcej

Nasz sklep internetowy oferuje bogaty wybór artykułów przeznaczonych do wykańczania elewacji zewnętrznych budynków. Nasz asortyment obejmuje listwy do boniowania folią, a także listwy do systemów dociepleń oraz profile przyokienne. Klientów zainteresowanych profesjonalnymi systemami do elewacji zewnętrznych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

Listwy do boniowania z folią W tej kategorii nie ma produktów.