Listwy do systemów dociepleń

Docieplanie budynku 

Konieczność wykonania nowej elewacji – czy to w budynku dopiero wznoszonym, czy też obiekcie już eksploatowanym – to doskonała okazja, żeby zadbać o odpowiednią izolację cieplną budynku. Najpopularniejszymi systemami na docieplanie budynku są obecnie systemy bazujące na panelach styropianowych o różnych grubościach, a także systemy oparte na izolacjach z wełny. Jedne i drugie mogą być wykonane szybko, estetycznie, a co najważniejsze skutecznie z pomocą profesjonalnych listwy do systemów dociepleń.

Listwy do systemów dociepleń

Listwy do systemów dociepleń najczęściej przyjmują postać perforowanych profili z odpornego na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych PCV lub aluminium oklejonych siatką z włókna szklanego. Tego typu profile przeznaczone są do obróbki poszczególnych elementów elewacji zewnętrznej, takich jak narożniki, cokoły czy otwory drzwiowe i okienne podczas prac wykończeniowych. Listwy współpracują z systemami dociepleń opartych na tradycyjnych materiałach – wełnie szklanej i mineralnej oraz styropianie.

Profile do systemów ociepleń spełniają wiele funkcji. Jedną z nich jest możliwość estetycznego wykończenia narożników, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. W obróbce otworów okiennych, a nierzadko również drzwiowych wykorzystuje się listwy zakończeniowe odcinające, zaś do zamaskowania szczelin między ramą okna a murem lub parapetem wykorzystuje się listwy przyokienne. Listwy przyokienne montujemy już po wykonaniu elewacji zewnętrznej.

Profile do systemów ociepleń i inne systemy elewacyjne

Od lat z sukcesami dostarczamy klientom profile do systemów ociepleń, a także inne rozwiązania przeznaczone wykonywania elewacji zewnętrznych. Jednym z ciekawych produktów dostępnych w naszym sklepie są listwy do boniowania z folią, dzięki którym możemy uzyskać efekt kamiennej elewacji na warstwie tynku pokrywającej docieplenie budynku. Wszystkie oferowane profile to rozwiązania renomowanych producentów, co gwarantuje ich wysoką jakość oraz podwyższoną odporność na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Listwy do systemów dociepleń W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Listwy do boniowania z...

  Listwy do boniowania z folią

  Boniowanie to technika dekoracyjnego opracowywania krawędzi oraz lica ciosu kamieni, która ma za zadanie podkreślić ich układ. Technika boniowania była znana i stosowana już czasach starożytnego Rzymu, a za okres jej największego rozwoju przypadł na okres renesansu. Współcześnie boniowanie bardzo często jest wykorzystywane jako metoda wykończeniowa elewacji zewnętrznych budynków. W tynku naśladuje się wygląd kamiennego muru poprzez wykonywanie profilowania naśladującego układ kamieni. Służą do tego listwy do boniowania. Z pomocą listew wykonuje się w tynku bonia – rowki, dzięki którym elewacja wygląda na kamienną.

  Typy boniowania

  Typy boniowania rozróżnia się ze względu na układ rowków, ukształtowanie płyty, a także fakturę powierzchni. I tak boniowanie może przyjmować postać boniowania płytowego lub basowego – oba rodzaje wykonamy w tynku stosując profesjonalne listwy do boniowania folią. Ze względu na ukształtowanie płyt możemy wyróżnić boniowanie płaskie, wypukłe, zwierciadlane i diamentowe. Natomiast ze względu na fakturę powierzchni rustykalne, groszkowane, szlifowane, polerowane i wiele innych.

  Listwy do boniowania i wiele więcej

  Nasz sklep internetowy oferuje bogaty wybór artykułów przeznaczonych do wykańczania elewacji zewnętrznych budynków. Nasz asortyment obejmuje listwy do boniowania folią, a także listwy do systemów dociepleń oraz profile przyokienne. Klientów zainteresowanych profesjonalnymi systemami do elewacji zewnętrznych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

 • Listwy do boniowania z...